Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2018, 11:31

Poisťovňa MetLife vykázala vlani čistý zisk 16,4 milióna eur

Poisťovňa pôsobí na Slovensku takmer 23 rokov.

Poisťovňa MetLife vykázala vlani čistý zisk 16,4 milióna eur
Zdroj: Reuters

Poisťovňa MetLife dosiahla v minulom roku na Slovensku podľa neauditovaných výsledkov čistý zisk 16,4 milióna eur. TASR o tom v utorok informovali predstavitelia spoločnosti.

Technické rezervy, ktoré slúžia na krytie záväzkov do budúcnosti, predstavovali 576,2 milióna eur. Poisťovňa ku koncu decembra minulého roka vykazovala aktíva vo výške 814,7 milióna eur. Poisťovňa pôsobí na Slovensku takmer 23 rokov.

Licencia Národnej banky Slovenska jej bola udelená koncom septembra 1995. Známa bola aj ako Amslico alebo Prvá americko-slovenská poisťovňa. Spoločnosť počas pôsobenia na Slovensku ani raz nevykázala stratu.

MetLife, je prostredníctvom svojich pridružených spoločností a pobočiek globálnym poskytovateľom životného poistenia, dôchodkového zabezpečenia, poistných produktov pre zamestnancov a správy aktív v takmer 50 krajinách. Svoje služby poskytuje asi 100 miliónom klientov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.