Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 12:07

J&T Banka manažuje vydanie ďalších dlhopisov, ich hodnota je 240 miliónov eur

Ide o dlhopisy mimoriadne silných skupín na slovenskom trhu.

J&T Banka manažuje vydanie ďalších dlhopisov, ich hodnota je 240 miliónov eur
Zdroj: TASR

V najbližšom období bude J&T Banka manažovať vydanie ďalších korporátnych dlhopisov. Ich celková hodnota bude 240 miliónov eur.

Ide o dlhopisy mimoriadne silných skupín na slovenskom trhu. Konkrétne ide o skupinu Tatry mountain resorts a J&T Finance Group SE, informuje vo svojej tlačovej správe J&T Banka.

„Slovenskí investori vnímajú dlhopisy ako možnosť podieľať sa na biznise lokálnych firiem a projektov, ktoré poznajú, môžu ich priamo vidieť a participovať na ich rozvoji. Navyše tak podporujú domácu ekonomiku,“ vysvetľuje záujem klientov o dlhopisy domácich firiem riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Emitent

Objem emisie

Menovitá hodnota 1 dlhopisu

Úrokový výnos

Výplata úroku

Splatnosť dlhopisov

Tatry mountain resorts, a.s.

90 mil. eur

1 000 eur

4,40 % p.a.

polročne

10. 10. 2024

J&T Finance Group SE

150 mil. eur

1 000 eur

4,00 % p.a.

polročne

26. 10. 2023

Záujem o dlhopisy potvrdil aj prieskum medzi dolárovými milionármi Wealth Report 2018. Vyplynulo z neho, že dlhopisy tvoria až 30 percent investičného portfólia bohatých. To je až dvojnásobok v porovnaní so svetom.

Okrem iného prieskum potvrdil aj to, že Slováci dlhopisom veria. Až 32 percent slovenských investorov si myslí, že práve investícia do dlhopisov im v najbližších 10 rokoch prinesie najzaujímavejšie zhodnotenie.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.