Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2018, 11:07

Moody's ako posledná z agentúr zvýšila rating Portugalska do investičného pásma

Agentúra Moody's uviedla, že zmena ratingu odráža zlepšenie vo fiškálnej aj hospodárskej oblasti.

Moody's ako posledná z agentúr zvýšila rating Portugalska do investičného pásma
Zdroj: Reuters

Ratingová agentúra Moody's zvýšila rating Portugalska o jeden stupeň na Baa3, čím ho opätovne posunula do investičného pásma. Zároveň stanovila stabilný výhľad, čo znamená, že v najbližšom období nepočíta so zmenou ratingu.

Vo svojej správe z piatka (12.10.) agentúra Moody's uviedla, že zmena ratingu odráža zlepšenie vo fiškálnej aj hospodárskej oblasti. Najnovší hospodársky rast a úsilie v oblasti fiškálnej konsolidácie sú výraznejšie, než sa očakávalo ešte pred rokom.

Agentúra zároveň poukázala na udržateľnosť verejného dlhu. Ten, ako uviedla, postupne klesá a aj keď pokles je iba mierny, riziko, že by malo dôjsť k negatívnemu obratu, je obmedzené.

Moody's bola doteraz poslednou z troch veľkých ratingových agentúr, ktorá držala rating Portugalska v neinvestičnom pásme. Konkurenčné agentúry Fitch a Standard & Poor's posunuli rating Portugalska do investičného pásma už minulý rok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.