Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2018, 13:40

Wall Street si líže rany z tvrdého prepadu

Na konci týždňa výrazne posilnili technologické akcie, z jednotlivých titulov napríklad Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet.

Wall Street si líže rany z tvrdého prepadu
Zdroj: Reuters

V piatok sa v USA začala výsledková sezóna a Wall Street sa mierne spamätala z predchádzajúceho výpredaja.

Kľúčový index Dow Jones Industrial si pripísal 1,15 percenta a uzavrel na úrovni 25.339,99 bodu. Index z dôvodu výrazného oslabenia v stredu a vo štvrtok zaznamenal s -4,2 percenta najprudší pokles od marca.

Širší index S&P 500 v piatok stúpol o 1,42 percenta na 2767,13 bodu. Ešte viac sa darilo technologickému indexu Nasdaq 100, ktorý vyskočil o 2,77 percenta na 7157,21 bodu.

Na konci týždňa výrazne posilnili technologické akcie, z jednotlivých titulov napríklad Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet, čo je materský koncern Googe, ktoré sa predtým prudko prepadli.

V piatok zverejnili kvartálne výsledky tri veľké americké banky JPMorgan, Citigroup a Wells Fargo a postarali sa o pozitívny štart výsledkovej sezóny a zároveň o upokojenie nervózneho trhu.

Obavy z nárastu úrokových sadzieb a medzinárodných obchodných konfliktov spustili uprostred týždňa výpredaj na akciových trhoch. Práve banky profitujú z vyšších úrokových sadzieb, ktoré uvedeným trom finančným inštitútom spoločne s nižšími daňami a boomom ekonomiky pomohli k vyšším ziskom.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.