Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2018, 13:38

Z tej sumy sa zatočí hlava. V USA sa hrá o rekordný jackpot

Jackpot sa vyšplhal na rozprávkovú sumu vďaka tomu, že od konca júla sa nikto do víťazných šiestich čísel netrafil.

Z tej sumy sa zatočí hlava. V USA sa hrá o rekordný jackpot
Zdroj: Reuters

V americkej lotérii Mega Millions bude možné už v utorok vyhrať 1,6 miliardy dolárov.

Jackpot sa podľa agentúry AP vyšplhal k tejto ohromujúcej sume kvôli tomu, že ani pri zatiaľ poslednom žrebovaní v noci na dnes sa žiadny tiket nezhodoval s vytiahnutými číslami.

Jackpot sa vyšplhal na rozprávkovú sumu vďaka tomu, že od konca júla sa nikto do víťazných šiestich čísel netrafil, a tak v budúcom žrebovaní, plánovanom na utorok, bude v hre 1,6 miliardy dolárov. Práve toľko predstavovala výhra z januára 2016, zatiaľ najvyššia v americkej histórii.

Prípadný výherca celú výhru nedostane. Ak zvolí si - ako väčšina víťazov - výplatu v hotovosti, odovzdá daňovému úradu skoro polovicu sumy.

Ak peniaze uloží na účet, bude daňový odpočet o niečo nižší. Nasledujúcich niekoľko desaťročí potom bude dostávať pravidelnú rentu.

Na konci júla sa o jackpot vo výške 543 miliónov dolárov podelila partia 11 spolupracovníkov z kalifornskej kancelárie, ktorá si dohromady kúpila jeden tiket. "Vzniklo to ako okamžitý nápad: Počuli ste o rekordnom jackpotu? Mali by sme hrať," vyhlásil vtedy čerstvý milionár Roland Reyes, ktorého meno ako jediného z výhercov bolo uverejnené. Milión dolárov vtedy podľa AP dostal aj obchod Ernie 's Liquor v San José, ktorý víťazný tiket predal.

Účasť v hre síce vyjde len na dva doláre, ale šanca vyhrať jackpot v tejto lotérii je jedna ku 302,5 milióna, upozorňujú štatistici.

Lotérie sa hrá v 44 amerických štátoch, ako aj vo Washingtone a na Amerických Panenských ostrovoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.