Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2018, 11:27

Blíži sa megaobchod na futbalovej scéne? Najbohatší Čech má záujem o Chelsea

  • Podľa anglických expertov by sa mala hodnota Chelsea pohybovať okolo štyroch miliárd libier.
  • Súčasný vlastník Roman Abramovič sa chce klubu zbaviť.
  • Záujemcom o kúpu je český miliardár Petr Kellner.
Blíži sa megaobchod na futbalovej scéne? Najbohatší Čech má záujem o Chelsea
Zdroj: MAFRA/Petr Topič

Majiteľ Chelsea Roman Abramovič sa podľa zákulisných informácií chystá opustiť londýnsky klub. Záujemcom o kúpu je český miliardár Petr Kellner.

Server Týden.cz tvrdí, že by malo k prvým rokovaniam dôjsť počas najbližších dní. Petr Kellner by vraj mal mať záujem o nákup celého klubu. Podľa zdrojov Lidových novín sa český miliardár zaoberá myšlienkou na nákup polovice akcií klubu, za ktorý v minulosti hrával aj český brankár Petr Čech.

Súčasný vlastník Roman Abramovič kúpil klub v roku 2003 za 60 miliónov libier. Päťkrát sa jeho klub radoval z výhry v Premier League, rovnaký počet výhier nazbieral aj v Anglickom pohári. K tomu všetkému pridal aj jedno víťazstvo v Lige majstrov.

Chystá sa klubu zbaviť

Teraz sa údajne chystá klubu zbaviť. Súvisí to s kauzou otravy dvojitého agenta Sergeja Skripala, ktorého sa pokúsili podľa Britov zavraždiť ruskí agenti jedovatým novičokem.

Niekoľko Rusov v Spojenom kráľovstve sa tak stalo nevítanými osobami, medzi inými aj Abramovič, ktorý síce má aj izraelské občianstvo, ale pobyt mu bol úradmi skrátený.

Osobné priateľstvo s Abramovičom

Toho by mal údajne využiť Petr Kellner, ktorého spája k Chelsea okrem toho, že je jej fanúšikom, najmä vlastníctvo jedného z najdrahších Skybox na tribúnach londýnskeho štadióna Stamford Bridge. S ruským boháčom ho viaže aj osobné priateľstvo.

Podľa anglických expertov by sa mala hodnota Chelsea pohybovať okolo štyroch miliárd libier. Ročné investície do Chelsea z vrecka Abramoviča majú dosahovať až 300 miliónov libier.

"Zatiaľ sa to cenovo nestretáva," povedal pre Lidové noviny pod podmienkou anonymity zdroj z bankového prostredia. "Hovorí sa, že jeden by predal za tri, ten druhý by kúpil za jednu." Podľa informácií Lidových novín z bankového prostredia požaduje Abramovič 2,5 až 3 miliardy libier.

Klub navyše v súčasnosti hojne investoval do prestavby štadióna, ktorá mala vyjsť až na stovky miliónov eur. Potom by mal byť klub ziskový, pretože sa kapacita dosiahne cez 60-tisíc divákov, čo je podľa britských expertov nutná hranica pre preklopenie sa do plusových čísel.

Majetok Petra Kellnera je odhadovaný podľa rebríčka Forbes na 15,5 miliardy dolárov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.