Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2018, 11:11

Diamant za 50 miliónov dolárov rozžiari aukčnú sieť v Ženeve

Drahý kameň pochádza z Južnej Afriky a vybrúsený bol zrejme už v 20. rokoch minulého storočia.

Diamant za 50 miliónov dolárov rozžiari aukčnú sieť v Ženeve
Zdroj: Reuters

Za 30 až 50 miliónov dolárov by sa mohol dnes v aukčnej siene Christie's v Ženeve vydražiť diamant Pink Legacy, ktorý má takmer 19 karátov.

Je to najväčší diamant kategórie fancy vivid, aký kedy aukčná sieň Christie's v dražbe ponúkla. Do tejto skupiny sa radia diamanty, ktoré majú najvyššiu možnú koncentráciu danej farby.

Najväčším ružovým diamantom tejto kategórie je s 59,6 karátmi Pink Star, ktorý sa v apríli minulého roku vydražil v sieni Sotheby's za rekordnú sumu 71,2 milióna dolárov.

Kameň Pink Legacy patril kedysi slávnej rodine Oppenheimerových, ktorá desiatky rokov stála na čele spoločnosti De Beers špecializovanej na ťažbu a obchodovanie s diamantmi.

Drahý kameň pochádza z Južnej Afriky a vybrúsený bol zrejme už v 20. rokoch minulého storočia. Kto je súčasným majiteľom diamantu, aukčný dom nezverejnil.

"Váži presne 18,96 karátu. Keď vieme, že väčšina ružových diamantov váži menej ako jeden karát, potom je to váha dosť značná," uviedol odborník na šperky aukčnej siene Christie's Jean-Marc Lunel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.