Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2019, 18:17

NN dokončila kúpu spoločností Aegon v Česku a na Slovensku. Zaplatila 155 miliónov

Transakciu v hodnote 155 miliónov eur schválili regulátori aj protimonopolné úrady oboch krajín.

NN dokončila kúpu spoločností Aegon v Česku a na Slovensku. Zaplatila 155 miliónov
Zdroj: Reuters

Holandská poisťovňa NN Group dokončila kúpu životnej poisťovne Aegon v Česku a životnej poisťovne a dôchodkovej správcovskej spoločnosti Aegon na Slovensku.

Transakciu v hodnote 155 miliónov eur schválili regulátori aj protimonopolné úrady oboch krajín. NN, ktorá vstúpila na český trh ako prvý zo zahraničných poisťovní, o tom dnes informovala ČTK.

Obe spoločnosti na českom trhu do konca roka začnú vystupovať spoločne pod značkou NN. Podiel NN Group na trhu životného poistenia v Česku tak vzrastie z deviatich na 12 percent. Po integrácii bude NN ČR spravovať okolo 400 tisíc zmlúv životného poistenia.

Terajších klientov NN a Aegonu sa akvizícia v túto chvíľu nedotkne. Ceny, podmienky aj názvy produktov sa v dohľadnej dobe nezmenia.

O prípadných zmenách bude NN klientov včas písomne ​​či osobne informovať, uviedol generálny riaditeľ NN ČR Maurick Schellekens, ktorý sa s platnosťou od dnešného dňa ujal aj funkcie generálneho riaditeľa Aegonu ČR. "Zlúčenie oboch spoločností nám umožní okrem iného tiež urýchliť vývoj technologických inovácií," dodal.

Aegon na území bývalého Československa poskytuje prevažne investičné životné poistenie a rizikové životné poistenie, na Slovensku tiež dôchodkové produkty. V Česku firma začala činnosť v apríli 2005. Zisk pred zdanením v Česku a na Slovensku v roku 2017 predstavoval zhruba 412 miliónov korún, uviedla skupina.

NN pôsobí v Česku aj prostredníctvom spoločností NN Životné poisťovňa a NN Dôchodková spoločnosť.

NN Životné poisťovňa je na slovenskom trhu od roku 1992, kedy pod názvom Nationale-Nederlanden začala ako prvá zahraničná poisťovňa ponúkať životné poistenie.

NN Penzijná spoločnosť začala ponúkať súkromné ​​sporenie na penziu v roku 1995 ako jedna z prvých spoločností v Česku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.