Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2019, 09:49

Japonský elektronický a zábavný gigant Sony dosiahol rekordný zisk

Za rastom zisku divízie stál mimoriadny príjem súvisiaci s prevzatím EMI.burzy

Japonský elektronický a zábavný gigant Sony dosiahol rekordný zisk
Zdroj: Reuters

Japonský elektronický a zábavný gigant Sony v treťom finančnom štvrťroku zvýšil prevádzkový zisk medziročne o sedem percent na rekordných 377 miliárd jenov (približne tri miliardy eur).

Oznámila to dnes firma. Hospodárske výsledky podniku podporilo prevzatie hudobného vydavateľstva EMI.

Prevádzkový zisk však zaostal za očakávaniami analytikov, ktorí ho podľa prieskumu spoločnosti Refinitiv odhadovali v priemere na takmer 384 miliárd jenov.

Prevádzkový zisk samotnej hudobnej divízie sa v štvrťroku končiacom 31. decembra zvýšil na 147,1 miliardy jenov z 39,3 miliardy pred rokom.

Za rastom zisku divízie stál mimoriadny príjem 116,9 miliardy jenov súvisiaci s prevzatím EMI.

Spoločnosť Sony sa vďaka vlaňajšiemu prevzatiu EMI za 2,3 miliardy dolárov stala najväčším hudobným nakladateľstvom na svete.

Prevádzkový zisk divízie videohier vo štvrťroku klesol na 73,1 miliardy jenov z 85,4 miliardy pred rokom. Popularita niektorých herných titulov totiž nedokázala vykompenzovať klesajúci predaj herných konzol PlayStation 4, napísala agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.