Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2019, 14:31

Nový zámer Hondy: Automobilka chce v roku 2025 predávať v Európe len autá na elektrinu

Honda v Ženeve predviedla koncept E Prototype, ktorý je predzvesťou prvého sériovo vyrábaného akumulátorového elektromobilu značky pre európsky trh.

Nový zámer Hondy: Automobilka chce v roku 2025 predávať v Európe len autá na elektrinu
Zdroj: Reuters

Japonská automobilka Honda chce v roku 2025 predávať v Európe len autá na elektrinu, teda elektromobily a hybridy. Pôvodne počítala s tým, že bude mať elektrifikované dve tretiny vozidiel. Nový zámer oznámila dnes na ženevskom autosalóne.

Honda uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Moixa, ktorá vyvíja technológiu pre agregáciu zdrojov, a spoločnosťou Ubitricity, ktorá sa špecializuje na dobíjanie.

"Od marca 2017, kedy sme oznámili prvý záväzok, nabral posun smerom k elektrifikácii značné tempo. Problémy v oblasti životného prostredia sú naďalej hnacím motorom dopytu po čistejšej mobilite. Technológia sa vyvíja stále ďalej a ľudia začínajú meniť svoj pohľad na samotný automobil," uviedol výkonný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe Tom Gardner.

Automobilka v Ženeve predviedla koncept E Prototype, ktorý je predzvesťou prvého sériovo vyrábaného akumulátorového elektromobilu značky pre európsky trh.

Ide o automobil určený pre mestskú prevádzku, s dojazdom vyše 200 kilometrov a funkciou rýchleho nabíjania, vďaka ktorej možno 80 percent kapacity akumulátora nabiť za 30 minút.

​Disponuje dynamickými jazdnými vlastnosťami a športové konfigurácií s pohonom zadnej nápravy. Sériová verzia modelu E Prototype bude predstavená ešte tento rok.

Začiatkom tohto roku spoločnosť uviedla na trh úplne nový model CR-V Hybrid, ktorý využíva plne hybridnú technológiu i-MMD s dvoma elektromotormi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.