Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 11:01

Lift chce od investorov dve miliardy dolárov. Pred vstupom na burzu zvýšil ponukovú cenu akcií

Vstup Lyftu na burzu by sa mohol stať najväčšou technologickou ponukou od primárnej verejnej ponuky akcií čínskeho internetového predajcu Alibaba v roku 2014.

Lift chce od investorov dve miliardy dolárov. Pred vstupom na burzu zvýšil ponukovú cenu akcií
Zdroj: Lyft

Prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Lyft zvýšil pred svojím vstupom na burzu v New Yorku vďaka záujmu investorov ponukovú cenu svojich akcií v rozmedzí 70 až 72 dolárov z pôvodne plánovaných 62 až 68 dolárov.

Jeho trhová hodnota by sa tak blížila k takmer 25 miliardam dolárov, píšu svetové agentúry. Vstup Lyftu na burzu by sa mohol stať najväčšou technologickou ponukou od primárnej verejnej ponuky akcií (IPO) čínskeho internetového predajcu Alibaba v roku 2014.

Lyft dúfa, že sa mu od investorov podarí získať viac ako dve miliardy dolárov. Zvýšenie ponukovej ceny jeho akcií, s ktorými sa na technologickej burze Nasdaq začne obchodovať už v piatok, podľa agentúry Reuters naznačuje, že mnohí investori sú ochotní prehliadnuť neistotu, či a kedy sa rivalovi Uberu podarí vykázať zisk.

Lyft tento mesiac zverejnil údaje o hospodárení. Príjmy spoločnosti sa vlani zdvojnásobili na 2,2 miliardy dolárov, strata sa však prehĺbila na 911 miliónov dolárov z 688 miliónov v roku 2017. Firma tiež varovala, že bude mať problémy s tým, aby sa dostala do zisku. Od roku 2012 celková strata Lyftu dosiahla takmer tri miliardy dolárov.

Vyššia ponuková cena podľa Reuters ukazuje tiež na hlad po nových akciových tituloch, ktorý minulý týždeň povzbudil úspešný burzový návrat výrobcu džínsov Levi Strauss & Co.

Je aj dobrou správou pre ďalšie firmy, ktoré IPO na tento rok takisto plánujú a tiež zatiaľ nevykázali zisk. Okrem konkurenta Lyftu firmy Uber, ktorý tento krok podľa agentúry Reuters chystá už budúci mesiac, by akcioví investori tento rok mali na burze privítať napríklad aj spoločnosť Pinterest prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.