Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2019, 15:22

Pinterest plánuje vstup na burzu, chce získať 1,3 miliardy dolárov

Sociálna sieť Pinterest chce investorom v rámci vstupu na newyorskú burzu ponúknuť celkom 75 miliónov akcií.

Pinterest plánuje vstup na burzu, chce získať 1,3 miliardy dolárov
Zdroj: Reuters

Prevádzkovateľ internetovej sociálnej siete pre zdieľanie obrázkov Pinterest by chcel v rámci primárnej verejnej ponuky svojich akcií získať až 1,3 miliardy dolárov.

Firma dnes v správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) oznámila, že stanovila cenové rozpätie ponuky na 15 až 17 dolárov za akciu.

Pinterest chce investorom v rámci vstupu na newyorskú burzu ponúknuť celkom 75 miliónov akcií. Celú spoločnosť Pinterest ohodnocuje horná hranica cenového rozpätia na deväť miliárd dolárov, napísala agentúra Reuters.

Januárové informácie Reuters hovorili o tom, že primárna ponuka spoločnosti Pinterest sa pravdepodobne uskutoční v tohtoročnom prvom polroku a že firma by predajom akcií mohla získať okolo 1,5 miliardy dolárov.

Spoločnosť Pinterest vlani zvýšila tržby o 60 percent na 755,9 milióna dolárov. Firma však zostala stratová, hoci jej čistá strata klesla na menej ako 63 miliónov dolárov z predvlaňajších 130 miliónov dolárov.

Pinterest funguje v podstate ako nástenka, kam si rýchlo rastúci počet užívateľov "pripína" (anglicky "pin") obrázky a videá, ľubovoľne ich kategorizuje a zdieľa s ostatnými.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.