Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2019, 18:58

Akcie Pinterestu pri svojom debute na burze posilnili o 25 percent

Trhová hodnota firmy sa zvýšila na 12 miliárd dolárov.

Akcie Pinterestu pri svojom debute na burze posilnili o 25 percent
Zdroj: Reuters

Akcie služby Pinterest sa vo štvrtok začali obchodovať v New Yorku. Svoj prvý deň odštartovala akcia Pinterestu na úrovni 23,75 dolárov (21,11 eura), čo bolo o 25 percent viac v porovnaní s prvotnou ponukou (IPO).

To zvýšilo trhovú hodnotu firmy na 12 miliárd dolárov. V rámci IPO sa akcie Pinterestu predávali po 19 dolárov, čo hodnotilo firmu na 10 miliárd dolárov.

Cena v rámci prvotnej ponuky bola o niečo vyššia, než sa očakávalo, z dôvodu vysokého záujmu investorov.

Firma v rámci IPO ponúkla 75 miliónov akcií a získala za ne 1,425 miliardy dolárov. Spoločnosť je kótovaná na New York Stock Exchange (NYSE) a obchoduje sa pod skratkou PINS.

Pinterest vznikol v roku 2010, a aj keď je stratový, pritiahol záujem investorov vďaka vysokému rastu. Vlani zvýšil tržby o 60 percent na 750 miliónov dolárov a čistá strata klesla zo 130 miliónov dolárov na 63 miliónov dolárov.

Pinterest, ktorý zarába primárne na reklame, mal na konci vlaňajška 265 miliónov aktívnych používateľov.

Vo štvrtok debutovali na burze aj akcie Zoom Video Communications, ktoré sú kótované na Nasdaq a otvorili na úrovni 65 dolárov, čo bolo o 80,6 percent viac v porovnaní s IPO (36 dolárov).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.