Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2019, 22:38

Americké akcie posilnili. Podporili ich priaznivé firemné výsledky a údaje o ekonomike

Pretrvávajú však obavy ohľadom obchodnej vojny Spojených štátov s Čínou.

Americké akcie posilnili. Podporili ich priaznivé firemné výsledky a údaje o ekonomike
Zdroj: Reuters

Americké akcie dnes posilnili na čele s technologickými podnikmi. Náladu investorov podporili priaznivé firemné výsledky a údaje o ekonomike. Pretrvávajú však obavy ohľadom obchodnej vojny Spojených štátov s Čínou.

Index Dow Jones, ktorý zahŕňa akcie tridsiatich popredných amerických podnikov, si dnes pripísal 0,84 percenta a obchodovanie uzavrel na 25.862,68 bodu.

Širší index S & P 500 sa zvýšil o 0,89 percenta na 2876,32 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite vzrástol o 0,97 percenta na 7898,05 bodu.

Výrazne dnes posilňovali napríklad akcie technologickej spoločnosti Cisco Systems. Štvrťročné výsledky podniku, ktorý vyrába zariadenia potrebné pre počítačové siete, totiž prekonali očakávania analytikov.

Oslabovali však akcie spoločností Qorvo, Skyworks Solutions, Qualcomm, Xilinx a Micron Technology, ktoré sú dodávateľmi čínskej firmy Huawei. Tú sa Spojené štáty rozhodli umiestniť na čiernu listinu, čo jej znemožní kupovať americké súčiastky bez súhlasu Washingtonu.

Na devízovom trhu dnes euro voči doláru zostúpilo na najslabšiu úroveň za viac ako týždeň. Dolár teraz podporuje napätie v medzinárodných obchodných vzťahoch, zatiaľ čo euro je pod tlakom kvôli obavám ohľadom blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu.

Okolo 22:00 SELČ vykazovala jednotná európska mena voči doláru pokles o 0,2 percenta na 1,1175 USD.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.