Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 08:24 Aktualizované dňa 17.05.2019 o 10:02

Bitcoin prudko oslabil, jeho kurz padol o viac ako 20 percent

Podobne výrazné straty zaznamenali aj ďalšie kryptomeny.

Bitcoin prudko oslabil, jeho kurz padol o viac ako 20 percent
Zdroj: TASR/AP

Bitcoin prudko oslabil. Stalo sa to menej než jeden deň po tom, čo sa najznámejšia kryptomena na svete obchodovala na úrovniach nad 8000 dolárov (7140,94 eura).

Cena bitcoinu v piatok padla až o viac ako 20 percent. Nezdá sa, že by toto oslabenie malo nejaký konkrétny dôvod. Prišlo po výraznom zotavení, ktoré sa začalo začiatkom apríla a spôsobilo, že kurz sa dostal až na 10-mesačné maximum.

Kurz bitcoinu na portály Coinmarketcap:

Zdroj: coinmarketcap.com

​Bitcoin v piatok na platforme Bitstamp padol až na 6178 dolárov, čo bolo o 21,6 percenta menej v porovnaní so štvrtkovým zatvorením. Neskôr zmazal časť strát a predával sa s mínusom 8,2 percenta po 7236 dolárov.

"Nezdá sa, že by príčinou náhleho poklesu bola nejaká konkrétna správa," uviedol šéf obchodovanie firmy OSL Ryan Rabaglia. Dodal, že ho zrejme spôsobili predaje niekoľkých ľudí alebo možno len jednej osoby z dôvodu vyberania ziskov po nedávnom posilnení bitcoinu.

"Tento posledný pokles zrejme spôsobila súhra vyberania ziskov a tiež algoritmického obchodovania, ktoré prehĺbilo toto prudké zníženie," uviedol spoluzakladateľ firmy Kenetic Capital Jehan Chu.

"Môžeme očakávať, že podobné prudké zvýšenia a pády budú ešte nejaký čas pokračovať, kým nevzrastie na trhu objem inštitucionálnych investorov." Dodal, že posledný vývoj ukazuje, že záujem o využitie blockchainu a investície v tomto odvetví naďalej rastú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.