Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 10:43

Amazon investuje do firmy na rozvoz jedla. Tá vyzbierala už cez 1,5 miliardy dolárov

Deliveroo chce peniaze využiť na rozšírenie technického tímu, získanie nových zákazníkov a na ďalšie iniciatívy.

Amazon investuje do firmy na rozvoz jedla. Tá vyzbierala už cez 1,5 miliardy dolárov
Zdroj: Reuters

Americký internetový gigant Amazon je hlavným investorom do britskej firmy na rozvoz jedla z reštaurácií Deliveroo. Spolu s ďalšími investormi do firmy v rámci terajšieho kola financovania vloží 575 miliónov dolárov, uviedol dnes britský podnik.

Ten už bude mať pri započítaní predchádzajúcich kôl financovania od investorov celkom k dispozícii 1,53 miliardy dolárov.

Popri Amazone do britskej firmy investovali súčasní akcionári, ku ktorým patrí T. Rowe Price, Fidelity Management a Greenoaks, uviedol server CNBC.

Deliveroo chce peniaze využiť na rozšírenie technického tímu, získanie nových zákazníkov a na ďalšie iniciatívy. Na britskom trhu firma bojuje s konkurenciou ako je Uber Eats a Just Eat.

Spoločnosť Deliveroo začala činnosť v Londýne v roku 2013. Od tej doby expandovala do zahraničia a teraz funguje v 500 mestách na 14 trhoch vrátane Francúzska, Nemecka, Hongkongu, Singapuru a Kuvajtu. Firma ľuďom umožňuje objednať si dovoz jedla z blízkej reštaurácie.

O spoločnosť Deliveroo vlani podľa zdrojov agentúry Bloomberg vyjadril záujem prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Uber.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.