Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 10:10

Vznikne kozmetický gigant. Avon ide do rúk brazílskeho konkurenta

Spojenie firiem ešte musia schváliť brazílske regulačné orgány.

Vznikne kozmetický gigant. Avon ide do rúk brazílskeho konkurenta
Zdroj: Reuters

Britskú spoločnosť Avon Products prevezme brazílsky konkurent Natura. Vznikne tak štvrtá najväčšia kozmetická firma na svete s obratom vyše desať miliárd dolárov, uviedli podniky vo svojom stredajšom oznámení.

Transakcia sa uskutoční prevodom akcií. Spojenie firiem ešte musia schváliť brazílske regulačné orgány, transakcia by mala byť dokončená začiatkom budúceho roka.

Akcionári Avonu získajú za každú svoju akciu 0,3 akcie nového podniku. V budúcnosti potom 76 percent novo vzniknutej spoločnosti budú mať pod kontrolou akcionári Natury, zvyšných 24 percent bude patriť akcionárom Avonu.

V stovke krajinách

Natura už vlani prevzala britského výrobcu kozmetiky The Body Shop a brazílsku špičku v oblasti kozmetiky, parfumov a toaletných potrieb Aesop.

Nová spoločnosť bude zhruba v 100 krajinách prevádzkovať 3200 obchodov. Ročne by vytvorená firma mohla podľa agentúry DPA ušetriť na nákladoch 150 miliónov až 250 miliónov dolárov.

Priame predaje Avonu

Avon svoje produkty ponúka prostredníctvom siete priamych predajcov. Takýto spôsob predaja ale v posledných rokoch stráca popularitu, pripomína spravodajský server BBC.

Firma, ktorá pôsobí aj na Slovensku, v roku 2016 zmenila štruktúru a preniesla svoje sídlo z New Yorku do Londýna. Tiež oznámila, že zruší približne 2500 pracovných miest.

Akcie Avonu a Natury posilnili po oznámení každá o viac ako deväť percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.