Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2019, 09:34

Uber prvýkrát od vstupu na burzu odkryl čísla, prerobil miliardu dolárov

S akciami Uberu sa 10. mája začalo obchodovať na newyorskej burze.

Uber prvýkrát od vstupu na burzu odkryl čísla, prerobil miliardu dolárov
Zdroj: Reuters

Americký prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Uber Technologies v tohtoročnom prvom štvrťroku napriek rastu tržieb prerobil miliardu dolárov. Oznámila to dnes firma. Hospodárske výsledky zverejnila prvýkrát od svojho vstupu na burzu.

Strata sa prehĺbila z 887 miliónov dolárov v poslednom štvrťroku minulého roka. Štvrťročné tržby podniku sa medziročne zvýšili o 20 percent na 3,1 miliardy dolárov. Výsledky spoločnosti tak boli v súlade s očakávaním, napísala agentúra Reuters.

S akciami Uberu sa 10. mája začalo obchodovať na newyorskej burze. Primárna verejná ponuka akcií Uberu bola najväčšia od roku 2014, kedy svoje akcie uviedol na burzu čínsky internetový predajca Alibaba.

​Emisná cena akcií Uberu bola stanovená na 45 dolárov, čo celý podnik ohodnotilo na viac ako 82 miliárd dolárov. Po vstupe na burzu však akcie oslabili a v súčasnosti sa ich hodnota pohybuje zhruba desať percent pod emisnou cenou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.