Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2019, 14:36

Na scénu prichádza Libra. Do novej kryptomeny vložia desiatky miliónov technologické giganty

Medzi spoločnosťami, ktoré investujú do kryptomeny Facebooku je aj Visa, Mastercard, PayPal a Uber Technologies.

Na scénu prichádza Libra. Do novej kryptomeny vložia desiatky miliónov technologické giganty
Zdroj: Reuters

Digitálna mena Libra, ktorú chystá spoločnosť Facebook, finančne podporí viacero veľkých spoločností. Sú medzi nimi aj Visa, Mastercard, PayPal a Uber Technologies.

Vyše desať subjektov z oblasti financií, internetového obchodu a telekomunikácií, ale aj investičné firmy, vložia po desiatich miliónoch dolárov do konzorcia Libra Association, ktoré bude kryptomenu spravovať. Informoval o tom denník The Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

​Facebook plánuje menu predstaviť budúci týždeň a spustiť budúci rok. Minca bude podľa WSJ viazaná na kôš štátnych mien, aby sa vyhli divokým výkyvom, ktoré postretli iné kryptomeny.

Projekt, na ktorom sa pracuje viac ako rok, sa točí okolo digitálnej mince, ktorú by si používatelia mohli navzájom posielať a používať ju na nákup nielen na Facebooku, ale aj na celom internete.

Facebook podľa skorších správ WSJ chce na projekt získať okolo jednej miliardy dolárov. V súčasnej dobe vraj rokuje s ďalšími partnermi a prípadné členstvo konzorcia sa môže zmeniť. Hovorkyňa Facebooku sa odmietla k správe WSJ vyjadriť.

Podľa WSJ zatiaľ nie je známe, dokonca ani členom konzorcia, ako bude minca fungovať, ani aká bude jej úloha. Avšak priamo ovládať mincu nemá ani Facebook, ani členovia konzorcia.

Projektu sa podľa informácií denníka upísali tiež také mená, ako je finančno-technologická firma Stripe, rezervačný portál Booking.com alebo argentínsky internetový obchod MercadoLibre.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.