Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2019, 10:35

Americký dolár oslabuje, reaguje na možné zníženie sadzieb

Podľa údajov zo služby CME FedWatch sú obchodníci presvedčení, že Fed na júlovom zasadnutí prikročí k zníženiu úrokov.

Americký dolár oslabuje, reaguje na možné zníženie sadzieb
Zdroj: Reuters

Dolár dnes oslabuje kvôli očakávaniam, že americká centrálna banka (Fed) by v tomto roku mohla viac ako raz znížiť svoje úrokové sadzby. Euro si voči doláru pripisuje približne štvrť percenta a pohybuje sa tesne pod 1,14 dolára.

Pozornosť investorov sa teraz sústredí na blížiace sa stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa s čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom na summite skupiny krajín G20 v Japonsku.

Spojené štáty a Čína od minulého roka vedú obchodnú vojnu, v rámci ktorej na seba vzájomne vyrubujú clá. Finančné trhy predpokladajú, že ak sa nepodarí zmierniť obchodné napätie medzi Washingtonom a Pekingom, bude Fed nútený úrokové sadzby znížiť, aby zabránil výraznejšiemu spomaleniu americkej ekonomiky.

Podľa údajov zo služby CME FedWatch sú obchodníci presvedčení, že Fed na júlovom zasadnutí prikročí k zníženiu úrokov. Pokladajú rovnako za vysoko pravdepodobné, že potom úroky klesnú ešte dvakrát, napísala agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.