Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2019, 11:03

Cena Bitcoinu ďalej rastie, za deň posilnil o viac ako tisíc dolárov

Tento rok sa hodnota bitcoinu už viac ako strojnásobila a tento mesiac sa tempo jeho rastu zrýchľuje.

Najznámejšia digitálna mena bitcoin v stredu ďalej posilňuje. Jej kurz už prekonal úroveň 12-tisíc dolárov, prvýkrát za takmer rok a pol.

Konkrétne, kurz bitcoinu sa do 13.41 hod. miestneho času v Tokiu zvýšil o osem percent na 12.273,08 dolárov (10.778,01 eura).

Bitcoin za deň posilnil o viac ako tisíc dolárov:

Zdroj: coinmarketcap.com

Tento rok sa hodnota bitcoinu už viac ako strojnásobila a tento mesiac sa tempo jeho rastu zrýchľuje.

Digitálne meny priťahujú čoraz väčší záujem aj zo strany bežných inštitúcií. Banka JPMorgan Chase zaznamenala záujem klientov o digitálne meny pre transakcie s dlhopismi a sociálna sieť Facebook plánuje zaviesť vlastnú kryptomenu s názvom libra.

Bitcoin ostatný raz prekročil hranicu 12-tisíc dolárov v decembri 2017, keď sa dokonca jeho kurz vyšplhal až na 19.551 dolárov. Potom však nasledoval prudký pokles a vlani vo februári sa jeho kurz dostal pod 6000 dolárov.

Ale celkovo vzaté, v decembri 2017 a v januári 2018 sa bitcoin približne šesť týždňov pohyboval nad úrovňou 12-tisíc dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.