Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2019, 09:21

Ceny ropy klesli, cena Brentu skĺzla pod 64 dolárov za barel

Vývoj v najbližších dňoch pravdepodobne čiastočne ovplyvnia aj údaje o stave ropných zásob v USA.

Ceny ropy klesli, cena Brentu skĺzla pod 64 dolárov za barel
Zdroj: Reuters

Ceny ropy zaznamenali v utorok pokles, pričom cena Brentu skĺzla pod 64 dolárov za barel (159 litrov). Vývoj cien naďalej ovplyvňuje neistota súvisiaca s dopytom po rope v dôsledku pokračujúcich obchodných konfliktov USA s ďalšími ekonomikami.

Výraznejšiemu poklesu však zatiaľ bráni rastúce napätie na Blízkom východe a pokračovanie programu obmedzovania ťažby zo strany štátov známych ako OPEC+.

Vývoj v najbližších dňoch pravdepodobne čiastočne ovplyvnia aj údaje o stave ropných zásob v USA. Americký ropný inštitút zverejní svoj odhad v priebehu utorka a americké ministerstvo energetiky oficiálne údaje v stredu 10. júla.

Analytici predpokladajú, že zásoby ropy v USA klesli aj v minulom týždni, už štvrtý týždeň po sebe. Pokles sa očakáva na úrovni 3,6 milióna barelov.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent so septembrovým kontraktom dosiahla do 7.25 h SELČ 63,97 dolára (57,04 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje pokles o 14 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v auguste zaznamenala 57,46 dolára za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou tak klesla o 20 centov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.