Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2019, 11:44

Po raste prišiel strmý pád. Bitcoin sa prepadol takmer o osem percent

Aj ďalšie známe digitálne meny, ako sú ceny Ethereum či XRP Ripple, citeľne klesli.

Bitcoin vo štvrtok prehĺbil svoje straty a prepadol sa takmer o osem percent. Stalo sa tak len deň po tom, ako predseda amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell vyzval na zastavenie digitálnej meny libra, ktorú chce zaviesť sociálna sieť Facebook, kým sa nevyrieši celý rad rizík, od ochrany súkromia až po pranie špinavých peňazí.

Najznámejšia kryptomena sa vo štvrtok počas ranného obchodovania prepadla o 7,7 percenta na 11.164 dolára (9950,09 eura) po poklese o 3,8 percenta v predchádzajúcom dni v reakcii na Powellove slová pred menovým výborom americkej Snemovne reprezentantov.

Zdroj: coinmarketcap.com

Aj ďalšie známe digitálne meny, ako sú ceny Ethereum či XRP Ripple, citeľne klesli.

"Libra vyvoláva mnoho vážnych obáv týkajúcich sa súkromia, prania špinavých peňazí, ochrany spotrebiteľa a finančnej stability," povedal Powell výboru a dodal, že si nemyslí, že by projekt mohol pokračovať, kým sa tieto obavy neodstránia.

​Navrhovanú digitálnu menu podrobne skúmajú politici aj finanční regulátori na celom svete. Podľa Powella existujúce pravidlá "nesedia" na kryptomeny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.