Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 09:14

Ceny ropy pokračujú v raste. Na trhy pôsobí zvyšujúce sa napätie na Blízkom východe

Cena ropy Brent s dodávkou v septembri dosiahla 63,45 dolára (56,52 eura) za barel.

Ceny ropy pokračujú v raste. Na trhy pôsobí zvyšujúce sa napätie na Blízkom východe
Zdroj: Reuters

Po zvýšení v závere minulého týždňa pokračovali ceny ropy v raste aj v pondelok, pričom cena Brentu sa priblížila k 63,50 dolára za barel (159 litrov).

Na trhy stále pôsobí zvyšujúce sa napätie na Blízkom východe potom, ako Irán minulý týždeň zadržal v Hormuzskom prielive ropný tanker plávajúci pod britskou vlajkou. K tomu sa ešte pridalo pozastavenie ťažby na najväčšom líbyjskom ropnom ložisku.

Cena ropy Brent s dodávkou v septembri dosiahla do 7.51 h SELČ 63,45 dolára (56,52 eura) za barel. V porovnaní s piatkovou uzávierkou (19. 7.) to predstavuje rast o 98 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s augustovým kontraktom dosiahla 56,06 dolára za barel. Oproti záveru obchodovania v piatok to znamená rast o 43 centov.

Za celý minulý týždeň však ceny ropy v obidvoch prípadoch zaznamenali v dôsledku obáv o ďalší vývoj ekonomiky a dopytu výrazný pokles. Cena ropy Brent klesla za týždeň o 5,5 percenta a cena WTI približne o sedem percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.