Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2019, 16:40

Trump pritvrdzuje útoky na Fed: Robí všetko zle. Ostatné krajiny vedia, ako hrať proti USA

Americký prezident opäť kritizoval Fed za príliš reštriktívnu menovú politiku.

Trump pritvrdzuje útoky na Fed: Robí všetko zle. Ostatné krajiny vedia, ako hrať proti USA
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump pokračuje vo svojich útokoch na americkú centrálnu banku (Fed).

Trump v pondelok opäť kritizoval Fed za príliš reštriktívnu menovú politiku. Menový výbor Fedu (FOMC) tento týždeň rozhoduje o nastavení menovej politiky, pričom sa vo všeobecnosti očakáva zníženie sadzieb. Podľa Trumpa však nebude malé zníženie stačiť.

"EÚ a Čína budú ďalej znižovať úrokové sadzby a pumpovať peniaze do svojich systémov, čím svojim výrobcom výrazne uľahčia predaj produktov," napísal Trump na Twitteri. "Náš Fed zatiaľ, a pri veľmi nízkej inflácii, nerobí nič a v porovnaní s tým zrejme urobí veľmi málo. Veľmi zlé!"

"Súťažíme s inými krajinami, ktoré vedia ako hrať proti USA. To je v skutočnosti dôvod, prečo EÚ vznikla, a pre Čínu boli USA doteraz ľahkou korisťou," pokračoval Trump. "Fed urobil všetky zlé kroky. Malé zníženie sadzieb nebude stačiť, ale aj tak vyhráme!"

Fed zverejní najbližšie rozhodnutie o úrokových sadzbách v stredu večer. Investori aj napriek tempu rastu ekonomiky, ktoré zostáva nad dlhodobým trendom, a nízkej nezamestnanosti počítajú s prvým znížením kľúčovej sadzby od roku 2008. Vo všeobecnosti sa očakáva, že kľúčový úrok klesne o 25 bázických bodov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.