Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 11:03

Akcie pokračujú v stratách, investormi otriaslo označenie Číny za menového manipulátora

Darí sa majetku, ktorý je považovaný za bezpečný v čase neistoty, ako sú štátne dlhopisy a meny niektorých krajín.

Akcie pokračujú v stratách, investormi otriaslo označenie Číny za menového manipulátora
Zdroj: Reuters

Popredné svetové akciové trhy dnes pokračujú v stratách, ktoré v pondelok vyvolal pokles čínskeho jüanu na najnižšiu hodnotu za 11 rokov.

Náladou investorov dnes otriaslo rozhodnutie Spojených štátov označiť Čínu za menového manipulátora.

Darí sa naopak majetku, ktorý je považovaný za bezpečný v čase neistoty, ako sú štátne dlhopisy a meny niektorých krajín, vrátane japonského jenu a švajčiarskeho franku, napísala agentúra Reuters.

​Ázijské akciové trhy v pondelok vykázali najvyššie straty za niekoľko mesiacov a dnes pokračovali vo výraznom poklese. Index MSCI zahŕňajúci akcie v ázijsko-pacifickej oblasti bez Japonska dnes oslabil o 0,75 percenta a tento týždeň už klesol o 3,7 percenta.

Hlavný čínsky index sa dnes znížil o 1,4 percenta a austrálsky o 2,3 percenta. So stratou skončili aj burzy v Južnej Kórei a Japonsku, kde sa index Nikkei prepadol až na najnižšiu hodnotu od januára.

Poklesom začali dnešné obchodovanie aj európske akcie, ktoré za posledné dva dni zažili najvyšší dvojdňový pokles za viac ako tri roky.

​Dnešný pokles indexu STOXX 600 je však oveľa miernejší, po začiatku obchodovania predstavoval len 0,1 percenta.

Dôvodom sú priaznivé štatistické údaje z Nemecka. Hlavný index londýnskych akcií stráca zhruba 0,3 percenta, keď dnes klesá už šiestu seansu za sebou a tento mesiac oslabil o takmer päť percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.