Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2019, 15:07 Aktualizované dňa 06.09.2019 o 11:09

Alibaba kupuje internetového predajcu Kaola

Úspech čínskeho giganta predčil očakávania.

Alibaba kupuje internetového predajcu Kaola
Zdroj: Reuters

Čínsky internetový predajca Alibaba Group sa dohodol s čínskou hernou spoločnosťou NetEase, že od nej za dve miliardy amerických dolárov (1,8 miliardy eur) kúpi internetový obchod Kaola.

Ten sa špecializuje na predaj zahraničného luxusného tovaru domácim spotrebiteľom. Súčasne tiež Alibaba investuje 700 miliónov dolárov do menšinového podielu divízie NetEase pre streamovanie hudby. Uviedla to dnes agentúra Reuters.

Alibaba sa snaží hľadať nové zdroje príjmov. Domáci trh internetového predaja už je totiž nasýtený.

Kaola začala fungovať v roku 2015 a zameriava sa na zákazníkov v Číne s ponukou produktov luxusných značiek, ako je Gucci, Shisheido a Burberry.

Tovar získava priamo od dodávateľov. NetEase nezverejnil tržby Kaoly, iba uviedol, že v druhom štvrťroku sa Kaola a jeho ďalšia predajná firma Yanxuan podieľali na celkových príjmoch NetEase takmer polovicou.

Kúpa Kaoly posilní napojenie Alibaby na bohatých Číňanov, ktorí sa celosvetovo podieľajú na príjmoch luxusného sektora viac ako tretinou.

​To by mohlo pomôcť vyrovnať spomalenie rastu internetového predaja v Číne. Rast tržieb internetových obchodov v prvom tohtoročnom polroku podľa vládnych údajov spomalil na 17,8 percenta z minuloročného 32,4 percenta.

Na trhu so streamovaním hudby teraz v Číne dominuje s podielom 83,8 percenta firma Tencent, hlavný konkurent Alibaby.

Investícia má zrejme posilniť pozíciu Alibaby, ktorej služba Xiami má teraz na trhu podiel len 2,1 percenta, uviedla agentúra Reuters. Podiel NetEase Music je 10,3 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.