Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2019, 11:16

Rast súkromného sektoru v Číne podporil ceny ropy

Tie zaznamenali mierny rast.

Rast súkromného sektoru v Číne podporil ceny ropy
Zdroj: StockExpert

Po utorkovom výraznom poklese sa ceny ropy v stredu zotavili a zaznamenali mierny rast. Podporili ich najmä informácie z Číny, že súkromný sektor zaznamenal v auguste najvýraznejší rast za posledné štyri mesiace.

V utorok (3. 9.) klesli ceny ropy na najnižšiu úroveň za približne mesiac, keď na trhy negatívne zapôsobili informácie o prvom poklese aktivity v americkom výrobnom sektore za posledné tri roky.

Navyše, pokles zaznamenala aj aktivita vo výrobnom sektore eurozóny, už siedmy mesiac po sebe.

V stredu sa však vďaka priaznivejším údajom z čínskej ekonomiky ceny ropy opäť mierne zotavili. Cena ropy Brent sa posunula vyššie nad 58 amerických dolárov za barel (159 litrov) a cena americkej ropy WTI presiahla 54 dolárov za barel.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s novembrovým kontraktom dosiahla do 7.52 h SELČ 58,45 dolárov (53,44 eura) za barel.

Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 19 centov. Cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v októbri vzrástla o 25 centov a dosiahla 54,19 dolárov za barel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.