Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2019, 09:20

Skončil výpredaj na Wall Street. Americké trhy posilnili

Pravdepodobnosť ďalšieho uvoľnenia menovej politiky podľa expertov vzrástla na 90 percent.

Skončil výpredaj na Wall Street. Americké trhy posilnili
Zdroj: Reuters

Dvojdňový výpredaj na Wall Street sa vo štvrtok skončil a americké akciové trhy posilnili.

V rannom obchodovaní mali slabé údaje z ekonomiky najprv výrazný negatívy vplyv. Neskôr však náladu zlepšili očakávania, že to zvyšuje šance na skoré zníženie sadzieb v USA, čo podporilo akcie.

Pravdepodobnosť ďalšieho uvoľnenia menovej politiky už na najbližšom zasadnutí menového výboru americkej centrálnej banky (Fed) na konci októbra podľa expertov vzrástla na 90 percent.

Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average si vo štvrtok pripísal 0,47 percenta a uzavrel na úrovni 26 201,04 bodu. Po začiatku štvrtkového obchodovania však najprv stratil vyše jedno percento a padol na najnižšiu úroveň od konca augusta.

Širší index S&P 500 vo štvrtok stúpol o 0,80 percenta na 2910,63 bodu a technologický Nasdaq Composite o 1,12 percenta na 7872,27 bodu.

Nálada v americkom sektore služieb sa v septembri nečakane zhoršila a padla na najnižšiu úroveň za vyše tri roky. Výrazný pokles nasleduje po takisto prudkom zhoršení indexu ISM pre priemysel, ktorý padol najnižšie za približne desať rokov.

Index inštitútu ISM je považovaný za spoľahlivý predstihový indikátor budúceho vývoja ekonomickej aktivity v USA.

Akcie výrobcu elektromobilov Tesla vo štvrtok oslabili o 4,2 percenta. Dôvodom bola správa o dodávkach. Tesla síce v treťom kvartáli dodala svojim zákazníkom rekordných 97-tisíc áut, čo však bolo menej, než avizoval šéf firmy Elon Musk.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.