Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2019, 16:45

Johnson & Johnson výrazne zvýšil zisk. Vďaka liekom

Za tretí štvrťrok sa zisk na akciu bez mimoriadnych položiek zvýšil na 2,12 dolárov.

Johnson & Johnson výrazne zvýšil zisk. Vďaka liekom
Zdroj: Reuters

Americký výrobca liekov a kozmetiky Johnson & Johnson v treťom štvrťroku zvýšil čistý zisk o 22,9 percenta na 4,83 miliardy dolárov. Vďaka vysokému dopytu po liekoch na rakovinu aj po ďalších liekoch na predpis výsledok predčil očakávania analytikov a firma dnes tiež zlepšila výhľad tržieb na celý rok.

Spoločnosť Johnson & Johnson nevykázala v uplynulom štvrťroku žiadne náklady na súdne spory a jej právne výdavky za deväť mesiacov zostávajú 832 miliónov dolárov, ako firma oznámila na konci druhého štvrťroka.

​Spoločnosť pritom čelí viac ako 13-tisíc žalobám v súvislosti s antipsychotikami Risperdal a navyše ďalším súdnym sporom kvôli svojim produktom, napríklad detskému púdru obsahujúcemu údajne azbest, a ďalej v súvislosti s takzvanou opiátovou krízou.

Za tretí štvrťrok sa zisk na akciu bez mimoriadnych položiek zvýšil na 2,12 dolárov, zatiaľ čo analytici podľa agentúry Reuters očakávali nárast na 2,01 dolára. Celkové tržby sa zvýšili o 1,9 percenta na 20,73 miliardy dolárov oproti predikcii odborníkov 20,07 miliardy dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.