Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 15:33

Britská banka Barclays sa prepadla do výraznej straty

Banka stratila o 272,8 miliónov libier viac, než očakávali analytici.

Britská banka Barclays sa prepadla do výraznej straty
Zdroj: Reuters

Britská banka Barclays sa v treťom kvartáli prepadla do straty. Dôvodom bolo vyčlenenie väčšieho objemu financií na kompenzácie klientov v kauze sporného predaja poistenia platieb. Výsledkom výrazne zaostala za odhadmi trhov, ktoré so stratou počítali, ale podstatne nižšou.

Banka oznámila za tretí kvartál stratu vo výške 292 miliónov libier (338,40 milióna eur), zatiaľ čo analytici počítali so stratou 19,2 milióna libier. Na porovnanie, v treťom štvrťroku minulého roka Barclays zaznamenala zisk 1,05 miliardy libier.

Do výsledkov totiž započítala rezervy vo výške 1,4 miliardy libier na riešenie kauzy spojenej s niekoľko rokov trvajúcim pochybným predajom poistenia platieb. Po započítaní tejto sumy tak Barclays na kauzu okolo poistenia platieb vyčlenila rezervy v celkovej výške 11 miliárd libier.

Dobré výsledky v predchádzajúcich dvoch štvrťrokoch jej však zabezpečili za deväť mesiacov rast zisku. Banka uviedla, že od januára do konca septembra dosiahla čistý zisk 1,78 miliardy libier. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamená rast o desať percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.