Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2019, 08:20

Zisky Applu klesli, tržby a predaj však prekonali odhady

Tržby výrobcu iPhonov sa medziročne zvýšili o dve percentá na 64 miliárd dolárov.

Zisky Applu klesli, tržby a predaj však prekonali odhady
Zdroj: Reuters

Čistý zisk americkej technologickej spoločnosti Apple v štvrtom finančnom štvrťroku medziročne klesol na 13,7 miliardy (12,3 miliardy eur) z 14,1 miliardy dolárov (12,6 miliardy eur).

Tržby a predaj však prekonali odhady a firma vo svojom oznámení zverejnenom po uzavretí búrz potešila investorov odhadom sviatočných tržieb v záverečnom štvrťroku. Akcie Applu v reakcii posilnili o dve percentá.

Tržby výrobcu iPhonov sa medziročne zvýšili o dve percentá na 64 miliárd dolárov. Štart predaja najnovšieho typu týchto telefónov sa vyvíjal lepšie, než sa očakávalo, hoci sa prístroj od starších modelov výrazne nelíši.

Tržby zo samotného predaja iPhonov v kvartáli, ktorý skončil 28. septembra, napriek tomu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesli o deväť percent.

Applu sa ich však podarilo viac než dorovnať rastom predaja hodiniek Apple Watch, bezdrôtových slúchadiel AirPods a príjmami z on-line služieb.

Firma očakáva, že v záverečnom kvartáli tohto kalendárneho roka by sa jej tržby mohli medziročne zvýšiť o štyri percentá.

Apple zverejnil ich odhadované rozpätie medzi 85,5 a 89,5 miliardami dolárov. V rovnakom období vlani sa mu obrat kvôli poklesu predaja v Číne znížil na 84,3 miliardy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.