Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2019, 11:13

Zásoby ropy v USA sú väčšie, než sa čakalo. Jej ceny klesli

Prognóza na trhoch bola zhruba trikrát miernejšia.

Zásoby ropy v USA sú väčšie, než sa čakalo. Jej ceny klesli
Zdroj: StockExpert

Ceny ropy v stredu klesli, keď trhy zareagovali na informácie o výraznejšom než predpokladanom raste zásob ropy v USA.

Americký ropný inštitút (API) zverejnil v utorok odhad vývoja ropných zásob v Spojených štátoch za minulý týždeň, podľa ktorého sa zásoby zvýšili o 4,3 milióna barelov (1 barel = 159 litrov).

Prognóza na trhoch bola zhruba trikrát miernejšia, analytici tesne pred zverejnením odhadov očakávali, že zásoby ropy sa v minulom týždni zvýšili približne o 1,5 milióna barelov.

Trhy teraz čakajú na oficiálne informácie o vývoji zásob ropy zo strany amerického ministerstva energetiky. To ich oznámi v stredu.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 7.37 h SEČ 62,62 amerického dolára (56,37 eura) za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 34 centov (0,54 percenta). Utorkové obchodovanie uzatvorila cena WTI rastom o 1,3 percenta.

Pokles zaznamenala aj cena americkej ľahkej ropy WTI s decembrovým kontraktom. Dosiahla 56,94 dolára/barel, čo znamená pokles o 29 centov (0,51 percenta). Na záver utorkového obchodovania vzrástla o 1,2 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.