Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 08:53

Nádeje na pokrok v obchodných rokovaniach zvýšili ceny ropy

Experti očakávajú pozitívne signály týkajúce sa pokroku v obchodných rokovaniach medzi USA a Čínou.

Nádeje na pokrok v obchodných rokovaniach zvýšili ceny ropy
Zdroj: Reuters

Ceny ropy v utorok ráno mierne vzrástli. Americká WTI sa predávala tesne nad hranicou 57 amerických dolárov (51,63 eura). Hlavným dôvodom sú nádeje, že americký prezident by mohol naznačiť progres v obchodných rokovaniach s Čínou.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s decembrovým kontraktom sa o 8.02 h SEČ predával po 57,07 dolára.

To bolo o 21 centov alebo 0,37 percenta viac ako v pondelok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. V pondelok americká ropa stratila 38 centov alebo 0,7 percenta a uzavrela na 56,86 dolára za barel.

Januárový kontrakt na ropu Brent sa o 8.08 SEČ obchodoval po 62,38 dolára za barel, čo bolo o 20 centov alebo 0,32 viac ako v pondelok na konci obchodovania na burze ICE. Severomorská ropa v pondelok zlacnela o 29 centov a uzavrela na 62,22 dolára za barel.

Ďalším faktorom, ktorý podporil ceny čierneho zlata, bolo oslabenie amerického dolára. Keďže ropa sa obchoduje v dolároch, jeho pokles ju zlacňuje pre investorov mimo dolárového priestoru, čo podporuje dopyt.

Americký prezident Donald Trump by mal v utorok vystúpiť v New Yorku v Ekonomickom klube (Economic Club). Experti očakávajú pozitívne signály týkajúce sa pokroku v obchodných rokovaniach medzi USA a Čínou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.