Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2019, 08:27

Ceny ropy mierne klesli. Trhy čakajú na vývoj diskusií medzi Pekingom a Washingtonom

Trhy čakajú na informácie o stave ropných zásob Spojených štátoch.

Ceny ropy mierne klesli. Trhy čakajú na vývoj diskusií medzi Pekingom a Washingtonom
Zdroj: Reuters

Ceny ropy v utorok mierne klesli, pričom cena americkej ropy WTI klesla pod 58 amerických dolárov za barel (159 litrov). Trhy momentálne vyčkávajú na ďalší vývoj diskusií Číny a USA o obchodnej dohode.

Obe strany naďalej tvrdia, že pracujú na uzatvorení prvej fázy dohody, na druhej strane sa zatiaľ nedohodli na detailoch ani na rozsahu rušenia súčasných ciel na čínske produkty.

Trhy zároveň vyčkávajú na informácie o stave ropných zásob v USA za minulý týždeň. Americký ropný inštitút (APO) zverejní svoj odhad v utorok večer, presné údaje oznámi na druhý deň americké ministerstvo obchodu.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 7.34 h 63,52 dolára (57,70 eura) za barel (159 litrov). V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 13 centov.

V podobnom rozsahu sa znížila aj cena americkej ľahkej ropy WTI. Dosiahla 57,87 dolára/barel, čo v porovnaní s pondelkovou uzávierkou predstavuje pokles o 14 centov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.