Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.12.2019, 12:58

Slovnaft končí na bratislavskej burze cenných papierov

V dôsledku tohto kroku sa spoločnosť Slovnaft, a. s., stane súkromnou akciovou spoločnosťou.

Slovnaft končí na bratislavskej burze cenných papierov
Zdroj: FotoHN

Spoločnosť MOL Nyrt. ako jediný akcionár spoločnosti SLOVNAFT, a. s., uzavrela proces výkupu akcií Slovnaft, a. s.

Z tohto dôvodu sa ukončí obchodovanie s akciami Slovnaftu na regulovanom trhu cenných papierov na Burze cenných papierov v Bratislave.

Na základe rozhodnutia jediného akcionára spoločnosť Slovnaft, a. s., požiadala bratislavskú burzu o skončenie obchodovania so všetkými emisiami jej akcií vedenými pod všetkými príslušnými identifikátormi ISIN, ktoré boli prijaté na obchodovanie na tomto regulovanom trhu.

V dôsledku tohto kroku, ako informoval hovorca spoločnosti Anton Molnár, sa po ukončení procesu tzv. delistingu, s plánovaným posledným obchodným dňom 23. decembra 2019, spoločnosť Slovnaft, a. s., stane súkromnou akciovou spoločnosťou.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a. s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných látok. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.