Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2020, 18:02

Dolár spevňuje tretí deň za sebou, ťaží z obáv z koronavírusu

Výrazne dnes k doláru oslabuje euro. Stráca na neho 2,1 percenta na 1,0689 dolára.

Dolár spevňuje tretí deň za sebou, ťaží z obáv z koronavírusu
Zdroj: Reuters

Americký dolár dnes rastie tretí deň za sebou - dopyt po ňom vyvolávajú obavy z dopadov nového koronavírusu na ekonomiku.

Dolárový index, ktorý meria výkon doláru ku košu šiestich ďalších svetových mien, pridával okolo 17:30 SEČ 1,1 percenta na 102,26 bodu. Za celý týždeň vyrástol dolárový index o tri percentá.

Výrazne dnes k doláru oslabuje euro. Stráca na neho 2,1 percenta na 1,0689 dolára.

Stredajšie oznámenie Európskej centrálnej banky, že začne nakupovať dlhopisy a ostatné aktíva v objeme 750 miliárd eur, investorov k nákupom nepresvedčilo.

"Aj keď oznámenia ECB pomohlo trhu s dlhopismi, pre euro toho urobilo málo," povedal agentúre Reuters analytik Marc Chandler zo spoločnosti Bannockburn Global Forex.

Posilňuje však britská libra v reakcii na dnešný krok britskej centrálnej banky, ktorá znížila svoju základnú úrokovú sadzbu na 0,1 percenta - najnižšie v histórii.

Banka tiež uviedla, že aby posilnila likviditu, prehĺbi nákupy dlhopisov. K doláru si libra v rovnakom čase pripisovala 0,45 percenta na 1,1660 dolára. Euro na libru strácalo 2,5 percenta na 0,9162 libry.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.