Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 09:59

Trhy zasiahol dvojnásobný šok. Ceny ropy sú na niekoľkoročných minimách

Ceny ropy na začiatku pondelkového obchodovania v Ázii prudko klesli, keď sa počet úmrtí na chorobu COVID-19 v Európe a USA cez víkend zvýšil.

Trhy zasiahol dvojnásobný šok. Ceny ropy sú na niekoľkoročných minimách
Zdroj: Reuters

Ceny ropy sa vyvíjajú zmiešane, pričom cena americkej ropy WTI zaznamenala mierny rast.

Aj naďalej sa však cena v obidvoch prípadoch (WTI aj Brent) drží na niekoľkoročných minimách, pričom cena Brentu sa drží nad 26 amerických dolárov za barel (159 litrov).

Dôvodom je dvojnásobný šok pre trhy, ktorý na jednej strane spôsobil nový koronavírus a na druhej cenová vojna medzi Saudskou Arábiou a Ruskom.

Ako cena ropnej zmesi Brent, tak cena WTI na začiatku pondelkového obchodovania v Ázii prudko klesli, keď sa počet úmrtí na chorobu COVID-19 v Európe a USA cez víkend zvýšil a navyše, Senát amerického Kongresu neschválil balík na podporu ekonomiky.

​Neskôr sa však straty začali zmierňovať a cena WTI sa dokonca vrátila k miernemu rastu.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v máji dosiahla do 7.35 h SEČ 26,28 dolára (24,54 eura) za barel (159 litrov).

Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 70 centov alebo 2,59 percenta. Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 22,76 dolára za barel, čo oproti predchádzajúcej uzávierke predstavuje rast o 13 centov (0,57 percenta).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.