Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2020, 22:35 Aktualizované dňa 22.06.2020 o 22:57

Nasdaq je na historickom maxime

Zo sektorov sa najlepšie darilo technológiám. Ich čiastkový index S&P si pripísal 1,6 percenta

Nasdaq je na historickom maxime
Zdroj: Reuters

Akcie v Spojených štátoch začali týždeň v pluse napriek pokračujúcemu rastu prípadov nákazy koronavírusom v USA a v ďalších veľkých ekonomikách.

Hore im pomohli predovšetkým technologické firmy spolu s nádejou na možné ďalšie vládne stimulačné opatrenia.

Index technologického trhu Nasdaq posilnil o 1,11 percenta a uzavrel na rekordných 10.056,48 bodu.

Index Dow Jones stúpol o 0,59 percenta na 26., 024,96 bodu. Širší index Standard & Poors 500 si pripísal 0,65 percenta na 3117,86 bodu.

Aj keď sa na juhu a juhozápade USA zvyšuje počet nových prípadov nákazy chorobou covid-19 o desať až dvadsať percent, ekonomický poradca Bieleho domu Larry Kudlow dnes serveru CNBC povedal, že druhá vlna pandémie nepríde a že je nepravdepodobné, že v celej krajine dôjde k rozsiahlym odstávkam.

Investori čakajú na výsledkové listiny z druhého štvrťroku. Podľa odhadu spoločnosti Refinitiv by sa zisky na akciu mali znížiť o 42,7 percenta.

"Nemôže to byť o moc horšie, než to je. Ľudia v to dúfajú a dochádzajú k záveru, že sa nemôžete zraniť pádom z okna v suteréne," povedal agentúre Reuters analytik Sam Stovall zo spoločnosti CFRA.

Zo sektorov sa najlepšie darilo technológiám. Ich čiastkový index S&P si pripísal 1,6 percenta. Z jednotlivých firiem na tom potom bol veľmi dobre Apple.

Hoci technologická spoločnosť v piatok oznámila dočasné uzavretie niektorých amerických pobočiek kvôli koronavírusu, dnes jej akcie pridali 2,62 percenta a uzavreli na rekordu, pretože firma oznámila, že do svojich počítačov bude používať vlastné čipy a na dnešnej výročnej konferencii predstavila niekoľko nových výrobkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.