Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2020, 09:06

Ceny ropy mierne klesli. Trhy sa obávajú nárastu jej zásob

Čaká sa na informácie z USA o vývoji zásob ropy.

Ceny ropy mierne klesli. Trhy sa obávajú nárastu jej zásob
Zdroj: Reuters

Ceny ropy v utorok mierne klesli, keď sa trhy opäť začali obávať zvyšovania ropných zásob, k čomu najnovšie prispeli správy z Líbye. Tie signalizujú, že štátna ropná spoločnosť by čoskoro mohla obnoviť pozastavený export.

Zdroj: DailyFX

Trhy v súčasnosti sledujú najmä rast nových prípadov choroby COVID-19 na juhu a juhozápade USA, čo by mohlo ohroziť zotavovanie ekonomiky a ovplyvniť dopyt po rope.

Investori okrem toho čakajú, či Líbya bude schopná obnoviť export komodity, ktorý je v dôsledku občianskej vojny v krajine od januára zablokovaný.

Líbyjská štátna ropná firma NOC však v pondelok uviedla, že v tomto smere zaznamenala v rokovaniach pokrok.

Zároveň sa čaká na informácie z USA o vývoji zásob ropy. Americký ropný inštitút (API) zverejní svoje odhady v utorok a v stredu oznámi oficiálne údaje ministerstvo energetiky.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v auguste dosiahla do 8.23 h SELČ 41,46 amerického dolára (36,74 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje pokles o 25 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 39,38 dolára/barel. V porovnaní s pondelkovou uzávierkou to znamená pokles o 32 centov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.