Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2020, 09:17

Správy z USA ovplyvnili aj ceny ropy, v piatok ráno klesli

Správy o ďalšom raste počtu infikovaných novým koronavírusom v USA situáciu na trhoch zmenili.

Správy z USA ovplyvnili aj ceny ropy, v piatok ráno klesli
Zdroj: Reuters

Po predchádzajúcom raste ceny ropy v piatok klesli, keď náladu na trhu opäť zhoršilo ďalšie zvýšenie počtu infikovaných novým koronavírusom v USA.

Tie sú najväčším spotrebiteľom ropy na svete a ďalšie obmedzenie ekonomickej aktivity by znamenalo zníženie dopytu po surovine.

Ceny ropy Brent aj americkej WTI v priebehu štvrtka vzrástli o viac než dve percentá a cena Brentu prekročila hranicu 43 amerických dolárov za barel (159 litrov).

Trhy vtedy podporili priaznivé informácie z amerického trhu práce aj z ministerstva energetiky, že zásoby ropy v USA za minulý týždeň výrazne klesli. Za celý týždeň vzrástla cena Brentu predbežne o 4,4 percenta a cena WTI o 4,8 percenta.

Neskoršie správy o ďalšom raste počtu infikovaných novým koronavírusom v USA však situáciu na trhoch zmenili.

Vo štvrtok sa počet nových prípadov v Spojených štátoch zvýšil o vyše 50-tisíc, čo je viac, než krajina zažila počas najhoršej fázy krízy v apríli a máji.

Zdroj: DailyFX

​Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri dosiahla do 7.23 h SELČ 42,64 dolára (37,78 eura) za barel.

V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 50 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s augustovým kontraktom zaznamenala 40,17 dolára/barel. Oproti štvrtkovej uzávierke to znamená pokles o 48 centov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.