Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2020, 13:29

Rekordne drahé zlato dnes bojuje s dolárom, časť zisku stratilo

Analytici sú aj naďalej presvedčení, že zlato by mohlo prekonať hranicu 2000 dolárov už tento týždeň.

Rekordne drahé zlato dnes bojuje s dolárom, časť zisku stratilo
Zdroj: Reuters

Cena zlata dosiahla v utorok nový rekord, ale následne začala mierne klesať, keď dolár zmazal časť z predchádzajúcich strát. Ani akciové trhy si neudržali svoje zisky pre obavy z pandémie nového koronavírusu.

Zdroj: DailyFX

​Znepokojujúce správy o prudkom raste nových prípadov nákazy v Ázii, Európe a USA, ktoré nútia vlády zavádzať prísnejšie opatrenia na zabránenie šírenia vírusu, zatieňujú výhľad svetovej ekonomiky a prinútili akciové trhy stúpiť na brzdu po mesiaci rastu.

Neistota spôsobená vírusom v kombinácii s napätím medzi Čínou a USA vytlačili cenu zlata v utorok na nový rekord 1981,27 dolára (1684,75 eura) za uncu (31,1 gramu). Neskôr však došlo k jej korekcii a zdá sa, že v tento deň už ďalší rekord nepadne.

​Analytici sú aj naďalej presvedčení, že zlato by mohlo prekonať hranicu 2000 dolárov už tento týždeň, pričom vyčkávajú najmä na výsledok najbližšieho stretnutia amerického Federálneho rezervného systému (Fed). Predpovedajú, že prijme ďalšie opatrenia na podporu najväčšej svetovej ekonomiky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.