Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2020, 09:47

Ceny ropy mierne klesli. Druhá vlna koronavírusu na trhu vyvoláva obavy

​Obavy týkajúce sa vyhliadok dopytu a ekonomiky podporili dolár a dopyt po bezpečných aktívach, čo zvýšilo tlak na ceny čierneho zlata.

Ceny ropy mierne klesli. Druhá vlna koronavírusu na trhu vyvoláva obavy
Zdroj: Reuters

Ceny ropy vo štvrtok ráno mierne klesli. Dôvodom sú obavy, že pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu brzdí zotavovanie ekonomiky USA.

Navyše prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19 v Európe spôsobil opätovné prijatie dopravných reštrikcií v niektorých krajinách.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s novembrovým kontraktom sa vo štvrtok o 7.34 h SELČ predával po 39,68 amerického dolára (33,94 eura).

To bolo o 25 centov alebo o 0,63 percenta menej ako v stredu na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze.

Kontrakt si v stredu pripísal 13 centov alebo približne 0,3 percenta a uzavrel na 39,93 dolára za barel.

Novembrový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa vo štvrtok o 7.34 h SELČ predával s mínusom 18 centov alebo 0,43 percenta po 41,59 dolára za barel.

Zdroj: DailyFX

​Obavy týkajúce sa vyhliadok dopytu a ekonomiky vyvolané ďalšou vlnou pandémie podporili dolár a dopyt po bezpečných aktívach, čo zvýšilo tlak na ceny čierneho zlata.

Ceny oboch referenčných druhov ropy v stredu mierne vzrástli. Dôvodom bola správa amerického ministerstva energetiky, ktorá ukázala, že ropné rezervy v USA v uplynulom týždni klesli.

Zásoby ropy sa znížili o 1,6 milióna barelov. Nečakane prudko padli benzínové rezervy (mínus štyri milióny barelov).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.