Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2020, 22:46

Zisk Applu klesol, tržby z predaja iPhonov sa prepadli o viac ako pätinu

Akcie podniku po zverejnení výsledkov strácali viac ako štyri percentá.

Zisk Applu klesol, tržby z predaja iPhonov sa prepadli o viac ako pätinu
Zdroj: Reuters

Čistý zisk americkej technologickej spoločnosti Apple v štvrtom finančnom štvrťroku klesol o viac ako sedem percent na 12,673 miliardy dolárov z 13,686 miliardy dolárov pred rokom.

Tržby z predaja telefónov iPhone sa prepadli o viac ako pätinu a zaostali za očakávaniami analytikov.

Akcie podniku po zverejnení výsledkov strácali viac ako štyri percentá.

Celkové tržby spoločnosti Apple sa v štvrťroku, ktorý sa skončil 26. septembra, zvýšili na 64,7 miliardy dolárov zo zhruba 64 miliárd pred rokom, hoci analytici podľa firmy Refinitiv predpovedali pokles na 63,7 miliardy dolárov.

Tržby z predaja telefónov iPhone sa však prepadli o 20,7 percenta na 26,4 miliardy dolárov, zatiaľ čo analytici pokles odhadovali iba na 16,2 percenta.

Apple tento rok predstavil novú generáciu telefónov iPhone o niekoľko týždňov neskôr ako zvyčajne, takže začiatok predaja nových modelov tentoraz nepatril do štvrtého finančného štvrťroka, upozornila agentúra Reuters.

Celkové tržby spoločnosti však podporili rastúce príjmy z iných aktivít, vrátane tabletov iPad, počítačov Mac a služieb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.