Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2020, 09:54

Nádeje na vakcínu podporili ceny ropy, mierne vzrástli

Podľa vládnych predstaviteľov z USA by mohla vakcína, ktorú vyvinuli spoločnosti Biontech a Pfizer, čoskoro získať povolenie na núdzové použitie.

Nádeje na vakcínu podporili ceny ropy, mierne vzrástli
Zdroj: Reuters

Nádeje, že čoskoro bude k dispozícii bezpečná a účinná vakcína proti novému koronavírusu, na začiatku nového týždňa podporili ceny ropy.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s januárovým kontraktom sa v pondelok o 8.11 h SEČ predával po 42,88 amerického dolára (36,15 eura).

To bolo o 46 centov alebo 1,08 percenta viac ako v piatok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze.

Januárový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent v pondelok ráno zdražel o 57 centov alebo 1,27 percenta na 45,53 dolára za barel.

Podľa vládnych predstaviteľov z USA by mohla vakcína, ktorú vyvinuli spoločnosti Biontech a Pfizer, čoskoro získať povolenie na núdzové použitie a v Spojených štátoch by mohla byť k dispozícii už od 11. decembra.

Federálny úrad na kontrolu potravín a liekov FDA zvolal na 10. decembra zasadnutie rady expertov, na ktorom sa bude schvaľovať povolenie pre vakcínu, takže skoršie povolenie je nepravdepodobné.

Zdroj: DailyFX

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.