Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2021, 09:28

Podieľala sa na obchodnom šialenstve, teraz firma Robinhood plánuje požiadať o vstup na burzu

Obľuba firmy Robinhood prudko vzrástla v čase pandémie.

Podieľala sa na obchodnom šialenstve, teraz firma Robinhood plánuje požiadať o vstup na burzu
Zdroj: Reuters

Internetová maklérska spoločnosť Robinhood plánuje v marci tajne požiadať o primárnu ponuku akcií.

Uviedla to agentúra Bloomberg s odvolaním sa na informované zdroje. Spoločnosť stojí za prudkým záujmom drobných investorov o nákupy akcií v poslednej dobe.

Podľa zdrojov by žiadosť o vstup na burzu mohla byť podaná v najbližších týždňoch. Zatiaľ však nepadlo konečné rozhodnutie a načasovanie sa môže zmeniť.

Agentúra Reuters vlani napísala, že firma Robinhood si vybrala banku Goldman Sachs, aby viedla prípravy na jej primárnu ponuku akcií. Ponuka by mohla ohodnotiť firmu na viac ako 20 miliárd dolárov. 

Obľuba firmy Robinhood prudko vzrástla v čase pandémie, pretože mladí ľudia uzavretí doma sa rozhodli tráviť čas na obchodnej aplikácii firmy a využiť ju, aby si zarobili peniaze.

Robinhood sa tiež podieľal na obchodnom šialenstvo drobných investorov, ktorí reagovali na výzvu skupiny zo sociálnej siete Reddit k obchodom s určitými akciami.

Tieto obchody pripravili o veľké peniaze hedgeové fondy. Firma potom dočasne obmedzila obchody s akciami firmy GameStop a ďalšími.

Minuloročné získanie peňazí od investorov ocenilo firmu Robinhood na 11,7 miliardy dolárov.

Podľa agentúry Bloomberg firma tiež zvažuje, že by predala časť akcií v rámci primárnej ponuky priamo svojim užívateľom.

Takýto krok by bol veľmi neobvyklý, pretože drobní investori sa väčšinou nedostanú k nákupu nových akcií za ponukovú cenu, ale musia nakupovať až prvý obchodný deň na burze. V prípade ich záujmu to môže zvýšiť cenu akcií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.