Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2021, 17:39 Aktualizované dňa 27.02.2021 o 17:57

Firma Warrena Buffetta vlani kúpila vlastné akcie za rekordných 24 miliárd dolárov

Prevádzkový zisk Berkshire Hathaway vlani medziročne klesol o deväť percent.

Firma Warrena Buffetta vlani kúpila vlastné akcie za rekordných 24 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Investičná spoločnosť Berkshire Hathaway amerického miliardára a filantropa Warrena Buffetta vlani odkúpila späť svoje akcie za rekordných 24,7 miliardy dolárov.

Za rok 2020 jej klesol čistý zisk o 48 percent na 42,5 miliárd dolárov. Oznámila to dnes firma.

Prevádzkový zisk, ktorý Buffett považuje za lepší ukazovateľ výkonov podniku, vlani skupine medziročne klesol o deväť percent na 21,92 miliardy dolárov.

Vlani spoločnosť na spätné odkúpenie svojich akcií vydala päť miliárd dolárov.

Vo štvrtom štvrťroku minulého roka Buffettova investičná spoločnosť prevádzkový zisk zvýšila, čiastočne vďaka výkonu divízie poistenia, o 14 percent na 5,02 miliardy dolárov.

Čistý zisk za obdobie od októbra do decembra odrážal rast akciového trhu a narástol o 23 percent na 35,84 miliardy dolárov.

Akcie spoločnosti si tento rok pripísali 4,8 percenta, a prekonali tak výkon akciového indexu S & P 500, ktorý stúpol o 1,5 percenta.

Investície spoločnosti Berkshire Hathaway sledujú investori na celom svete.

Skupina ovláda viac ako 90 dcérskych spoločností, ktoré podnikajú v rôznych odvetviach.

Vlastní takisto významné podiely v množstve známych firiem, napríklad v najväčšom svetovom výrobcovi nealkoholických nápojov Coca-Cola.

Deväťdesiatročný Buffett patrí medzi najbohatších ľudí sveta a vďaka svojim úspešným investíciám si vyslúžil prezývku Veštec z Omahy. Je tiež významným filantropom.Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.