Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Dnes vzdelávate ľudí o kryptomenách, no priviedla vás k tomu vášeň k matematike. Spomínate si, kedy ste sa začali zaujímať o čísla?
Prvotný záujem začal, keď som bol asi prvák na základnej škole. Vtedy sme sedávali v kuchyni a ocino do nás so sestrou tlačil matematiku a rovnice. Najskôr to bolo trápenie, no potom ma to začalo baviť. Na základnej škole som chodil na rôzne pytagoriády, olympiády a súťaže. Na strednej a vysokej škole som matematiku už doučoval svojich spolužiakov a iné ročníky. Popri štúdiu som začal podnikať, takže mi boli blízke aj financie.

Ako ste sa od matematiky dostali až k bitcoinu?
Zhruba pred štyrmi rokmi som sa stretol s kamarátom, aby mi nakódoval webstránku. Pýtal som sa ho, čo teraz robí. Povedal, že sa venuje bitcoinu. Chcel som mu to vyhovoriť, že to je bublina a pyramída. On mi nezačal hovoriť, ako ľudia na tom zarábajú, ale vysvetlil mi skôr sociálny aspekt, ako vie bitcoin ľuďom vo svete pomôcť, ak nemajú prístup k bankovníctvu a službám. Bolo to celkom fascinujúce. Povedal som si, že si pozriem o tom viac, aby som mu to vyvrátil a aby som mu ukázal, že to nie je úplná pravda. Čím viac som sa o bitcoine učil, tým viac som si uvedomoval, že to je fascinujúca technológia a nie prvoplánová bublina. Vtedy som sa prvýkrát intenzívnejšie zoznámil s bitcoinom. Poznanie matematiky mi pomohlo porozumieť, aká revolučná technológia to je.

Teraz sa už venujete aj vzdelávaniu v tejto oblasti. Ako sa to stalo hlavnou náplňou vašej práce?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.