Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2021, 11:45

Bitcoin sa dostal na nové rekordné maximum

Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú čoraz akceptovanejšie medzi investormi a firmami, čo je jedným z dôvodov ich aktuálneho posilňovania sa.

Bitcoin sa dostal na nové rekordné maximum
Zdroj: Reuters

Bitcoin sa opäť posilňuje a jeho cena sa dostala na nové rekordné maximum, keď už prekonala 62-tisíc  amerických dolárov (52 083 eur).

Náladu na trhu digitálnych mien podporuje blížiaci sa vstup na burzu americkej spoločnosti Coinbase Global.

Najväčšia a najznámejšia kryptomena si v utorok polepšila o 4,3 percenta a jej cena sa dostala až na 62 531 dolárov. Doterajšie maximum 61 742 dolárov dosiahol bitcoin 13. marca.

Rastie akceptácia 

Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú čoraz akceptovanejšie medzi investormi a firmami, čo je jedným z dôvodov ich aktuálneho posilňovania sa.

Spoločnosť Coinbase Global, ktorá prevádzkuje najväčšiu americkú kryptomenovú burzu, vstúpi na Nasdaq v stredu 14. apríla s valuáciou okolo 100 miliárd dolárov.

Je to prvá takáto kotácia veľkej kryptofirmy a pre ďalšie start-upy z odvetvia zároveň test záujmu investorov.

"To je evolúcia odvetvia, ktoré bývalo na periférii," uviedol šéf a spoluzakladateľ kryptopeňaženky Zumo Nick Jones. Dodal, že postupne miznú hranice medzi kryptofirmami a tradičnými finančnými inštitúciami.

Zdroj: coindesk.com

Bitcon je hlavným ťahúňom 

Hlavným ťahúňom trhu s krytomenami, ktorého celková hodnota už prekročila dva bilióny dolárov, zostáva bitcoin, o ktorý v posledných mesiacoch prejavilo záujem niekoľko veľkých spoločností a inštitucionálnych investorov.

Medzi firmy, ktoré nakúpili bitcoin, patria napríklad Tesla a Square. Tesla dokonca už začala v USA akceptovať bitcoin pri platbách za svoje elektromobily.

Už aj veľké investičné banky hľadajú možnosti, ako by umožnili svojim klientom investovať do digitálnych aktív.

Morgan Stanley v marci ohlásila, že umožní svojim klientom, ktorým spravuje majetok, prístup k bitcoinovým fondom.

Aj Goldman Sachs sa pripravuje na spustenie investičných nástrojov pre bitcoin a ďalšie digitálne aktíva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.