Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2021, 10:10

Ceny ropy pokračujú v raste, podporili ich informácie z USA

​Americké ministerstvo energetiky v stredu informovalo, že zásoby ropy v Spojených štátoch sa za predchádzajúci týždeň zvýšili.

Ceny ropy pokračujú v raste, podporili ich informácie z USA
Zdroj: Reuters

Ceny ropy pokračujú vo štvrtok v raste, pričom cena Brentu sa posunula k 68 amerických dolárov za barel (159 litrov).

Podporili ich informácie z USA, že zásoby ropy vzrástli v omnoho menšej miere, než sa očakávalo. Navyše, zásoby ropných destilátov zaznamenali výrazný pokles.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 8.36 h SEČ 67,70 dolára (56,09 eura) za barel.

V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 43 centov (0,64 percetnta). V závere stredajšieho obchodovania vzrástla o 1,3 percenta. 

Zdroj: DailyFX

​Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 64,21 dolára za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 35 centov alebo 0,55 percenta. Na záver stredajšieho obchodovania vzrástla o 1,5 percenta.

Zdroj: DailyFX

​Americké ministerstvo energetiky v stredu informovalo, že zásoby ropy v Spojených štátoch sa za predchádzajúci týždeň zvýšili, a to o 90-tisíc barelov.

Rast zásob ropy síce tlačí ceny komodity nadol, údaje z USA však boli lepšie, než sa čakalo. Analytici totiž počítali s podstatne výraznejším rastom zásob, až o 659-tisíc barelov.

Navyše, zásoby ropných destilátov, ktoré zahrnujú naftu a vykurovací olej, zaznamenali výrazný pokles o 3,3 milióna barelov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.